Wislawa Szymborska
(wyrywek ze szkolnej czytanki)
Bez tej milosci mozna zyc
miec serce puste jak orzeszek
malutki los napastkiem pic
z dala od zgryzot i pocieszen
na wlasna miare miec nadzieje
w mroku kryjowke sobie uwic
o blasku prochna mowic "dnieje"
o blaski slonca nic nie mowic
—-
Ot, taki fragment, pelen skojarzen
Odchodzisz Basiu w dobrym towarzystwie : ulubiona piosenkarka, poetka, ktorej wiersz z takim przejeciem recytowalas dawno temu