1 marca

Zuzia dziś rano wykonała…

Zuzia dziś rano wykonała pierwszą, nieśmiałą próbę zrobienia mamie "papa".
 Po za tym od tygodnia pełza i pełno jej w całym domu. A ja się zastanawiam, jakim cudem nie wiedziałam, że mój dom to amazońska dżungla z dzikimi zwierzętami. W roli dzikich zwierząt występują na zmianę Kocio i Zuzia.
P-Sunia na wszelki wypadek dwóm rozszalałym bestiom schodzi z drogi.
Kocio za to jest prowokator. Dobrze wie, że jego obecność w zasięgu wzroku tego małego Potwora wzbudza ogromny entuzjazm i generuje naddźwiękową szybkość w poruszaniu się w jego stronę. Siedzi, czeka do ostatniej chwili, gdy mała łapka już-już ma sięgnąć do jego ogona lub łapy i wtedy z miną pod tytułem "eee, nie chce mi się z tobą bawić" odchodzi. Czasem jednak Kocio traci refleks, zagapia się i ja się zagapiam. Wtedy dochodzi do bliskiego spotkania III stopnia czyli nosio do nosia. Kocio wtedy podnosi łapę, usiłując pacnąć Potwora po głowie, syczy przy tym i prycha na tę niewczesną poufałość.
Taaaa…bywa zabawnie.
Zuzia odkrywa coraz to inne kąty w domu. Dziś np. odkryła piaskownicę w dracenie po raz kolejny. Dotąd nie reagowała na wołania, ale  gdy dzisiaj rano wyciągnęłam do niej rękę i powiedziałam:
– Chodź do mnie – odwróciła się, popatrzyła z uwagą, zastanowiła się jakby rozważała czy jej się opłaca i…widać uznała, że jej się opłaca, bo przypełzła do mnie.
Skończyła 7 miesięcy, ma dwa dolne zęby i chętnie je pokazuje w uśmiechach. Tyle, że od kilku dni nie lubi obcych, a obcy jest każdy nie widywany co dziennie. Gdy w szkole czekam na Misię, jej obecność jak zawsze wzbudza zainteresowanie, ludzie przechodzą, zagadują, uśmiechają się…a Zuzi oczy wypełniają się łzami jak małe jeziorka.
Wciąż ma niesamowicie niebieskie oczy, na zdjęciach wychodzą wręcz szafirowe.
….
No tak, a miałam tylko jedno zdanie o tym "pa-pa" napisać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s