23/2020

Czwartek, 13 lutego. Słonecznie, wiatr słaby i umiarkowany…choć accuweather mówi, że silny i porywisty …hm…
Rano był słaby teraz mogło się zmienić.
Zielone wyłazi z ziemi. Dziś widziałam zielone z żółtą główka, wczoraj niebieskie na zielonym oraz zielone pąki na takich krzaczorach co zawsze pierwsze wypuszczają liście.
Czy Zielone wie, że będzie już ciepło czy Zielone zglupiało i MYŚLI, że wie?
Nie chce odpowiedzieć.
Posprzątałam w domu, ale tak porządnie, włącznie z męską toaletą, zmianą narzuty na kanapie firmowej i omieceniem kurzu oraz wytarciem podłogi. Pies zmienia sierść, więc i tak mus był. Poza tym Gulsum przychodzi :D, ale z dziećmi 😦
No nie przepadam za dziećmi. Trzeba się skupiać na nich zamiast na czymś innym. Przeżyję…chyba.

Obejrzałam Boże Ciało.
I chciałabym odobejrzeć. Albo dostać amnezji na ten temat.
Ja wiem, że złe rzeczy się dzieją. Ale żeby je zaraz pokazywać tak…realistycznie? Sztuką jest pokazać złe rzeczy tak by zrobiły wrażenie bez nadmiernego epatowania realizmem. Ale co ja tam wiem…
Powinnam była przeczytać jakieś strszczenia, jakieś recenzje, ale zazwyczaj, w przypadku głośnych filmów lub książek unikam tego by móc samodzielnie wydać osąd. No i teraz się zemściło. Sceny gwałtu w poprawczaku śniły mi się całą noc. Brrrr

W ramach odtrucia oglądam Downton Abbey.
Do poniedziałku pracuję w programie minimum czyli jak ktoś zadzwoni/napisze i coś zachce to mu to zrobię. Oraz oczywiście tłumaczę maile Szweda ale to co innego.

A może by tak zabrać dziecięco-kudłate towarzystwo w plener i zrobić im sesję foto? Jeśli nie wieje za mocno mogłoby być fajnie, ale jeśli wieje to nie jest dobry pomysł. A czy wieje nie sprawdzą inaczej jak wychodząc z domu bo tak to nie mam żadnego odnośnika by ocenić siłę wiatru.

9 myśli w temacie “23/2020

 1. Bardzo dziękuję za ostrzeżenie co do Bożego Ciała. Już dwa razy miałam iść i raz nie było biletów a drugi raz coś mi przeszkodziło. Nie chcę oglądać drastycznych scen w kinie. Tak jak Ty nie śpię potem.

  Polubione przez 1 osoba

  1. u mnie to co wyłazi też zwykle wyłazi miesiąc albo i półtora później. Strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie większy mróz. A może bo i tak bywa, że w kwietniu potrafi tu przymrozić ponad -10stopni

   Polubienie

 2. Znalazłam w sieci „Templariuszy” – pod takim tytułem ten film z S.Helin u nas – obejrzę przy okazji, bo wykupiłam sobie teraz Netflix i chciałabym go przetestować w tym miesiącu; ma fatalnie ułożony katalog, próbuję się zorientować, co mają z tych rzeczy, które mnie interesują.

  Polubienie

  1. I Netflix i Prime mają koszmarne katalogi. Ja bym najbardziej chciała listę wg alfabetu. A tu mi proponują wg tematyki i uporem maniaka proponują to, czego nie mam chęci oglądać. Pewnie komputer im mówi, że skoro polubiłam Atypowego to polubię i coś tam innego. Takie układnie list sprawia, że człowiek zaczyna się kręcić w jednej tematyce i wiele mu może umknąć.
   Ja mam niestety szwedzkiego Netflixa więc w wielu filmach nie mam polskich napisów. A po szwedzku nie lubię czytać, bo robię to zbyt wolno i nie znam wielu słów ze slangu.

   Polubienie

  1. zdjęcia to zawsze dobry pomysł, dzieciaki zazwyczaj lubią się fotografować, a jakbym jeszcze wzięła drugi aparat i jedno byłoby modelem, drugie fotografem to już absolutna bomba. Ale kiepsko się to robi gdy wieje i odczuwalna temperatura jest w okolicach -1.
   Innym razem.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s