49.

Czuć radość o poranku… Tak zaraz po otwarciu oczu… Jeszcze leżąc w łóżku pomyśleć, że to będzie fajny dzień, że teraz nic mnie nie boli, pracy mam w sam raz, to znaczy tyle, że wystarczy czasu i na pracę i na zabawę. Że, o jak fajnie słońce świeci. Albo o jak fajnie deszcz. Pies jest miękki a kawa smakuje jak nic innego.
Uśmiechnąć się do siebie. Wciągnąć ten uśmiech na twarz, niech się tworzą zmarszczki koło oczu, takie zmarszczki są fajne. Gorsze są te bruzdy przy ustach, te które wydłużają i tak już opuszczone w dół kąciki i nadają twarzy wyraz jędzy. Więc ten uśmiech najpierw trzeba obudzić we wnętrzu a potem wciągnąć go na twarz. Wtedy te kąciki się lekko unoszą, o i szczęki się rozluźniają, i mózg jakoś łatwiej przyjmuje do wiadomości, że to może być…że to będzie fajny dzień. Nawet jeśli taki zwykły.
Potem ten uśmiech z wnętrza trzeba w sobie zachować na cały dzień. Pamiętać o byciu dobrą dla innych. Nie myśleć „jak można tak zapaść dziecko” bo nic nie wiem o tej rodzinie i jej problemach. Może nawet wcale nie mają większych problemów, może i są bezmyślni, ulegają łakomstwu i dziecku nie bronią. Kim jestem by ich oceniać? Ja – zwłaszcza ja.
Więc patrzeć na świat życzliwie, pobłażać innym, a czasem nawet sobie.
I nie pozwalać mózgowi, że zwodzenie na manowce, na „a co jak…”. To wyuczona ścieżka, łatwa, wydeptana przez lata. Pora wydeptać inną. Nauczyć się być inną.
Czy to się da w ogóle?

10 myśli w temacie “49.

 1. Lato idzie! Nowy aparat! Córka zaręczona! Pies mięciutki! Koncert niedługo! Wstążeczki się plotą! Czegóż chcieć więcej???????????

  Polubienie

 2. Cieszyć się, cieszyć z każdego dobrego momentu, to ważne! Cieszmy się, nawet z tych paskudnych zmarszczek. Właśnie dotarła do mnie bardzo zła wiadomość o jednej z interesantek. Ma tylko 42 lata!

  Polubienie

 3. Da się. Nie zawsze, ale czasami. A może nawet często? Im częściej się da, tym częściej się chce, bo jakoś łatwiej.
  Czasem myślę, że optymizm to jak mięśnie – używany rośnie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s