Głód

Zupełnie niespodziewanie…

Zupełnie niespodziewanie odkryłam jeszcze jedną przyczynę mojego "nie-pisania". I nie chodzi tu tylko o bloga, ale też o tworzenie innych rzeczy. Choćby nawet miały pozostać niedokończone bo przyjdzie moment gdy pomysł wydaje się głupi i banalny.
Przestałam czytać. Od jakiegoś czasu prawie nie czytam. Nie czytam bo nie mam co. Biblioteka oferuje skąpy wybór książek polskojęzycznych, a w tym skąpym wyborze – jeszcze trzeba wybrać coś co będzie odpowiadało temu co lubię. Problem w tym, że nie wiem co lubię. Lubię, żeby mnie książka wciągnęła, żeby dzieje bohaterów zaciekawiły, żeby podobał mi się język, żebym opisywane miejsca mogła zobaczyć w wyobraźni. Żeby książka miała klimat, który odróżni ją od innych. Może być zabawna i lekka ale może być dramatyczna i trudna, że niemal po każdej stronie człowiek musi odłożyć i zaczerpnąć powietrza. Ale musi, jak pociągający facet, mieć to "coś"  co sprawi, że odłożona na stół będzie nęcić i wabić.

Jeden z MaliczikówKołchozników poprosił mnie o pomoc. Bo ma do niego przyjechać pisarka, która wykorzystała jego wiersze w swojej ostatniej powieści. Że on niezłe te wiersze pisze, to wiedziałam, choć czasem z niego żartuję, że pewnie sam tych swoich wierszy nie rozumie.
Nazwisko pisarki nic mi nie mówiło. A jak mam znajomą Polonię namawiać na spotkanie to muszę wiedzieć z kim. I muszę wierzyć, że osoba jest interesująca. Ale pisarka z Mrągowa a nawet spod. Znaczy -prowincja zapachniała. Malczik miał książkę- pożyczył mi.
No i właśnie przy niej odkryłam, czego mi brak.
Nazwiska nie zdradzę, póki ta wizyta pewna nie będzie.

PS. Nasza sobotnia eskapada w plener przyniosła między innymi taki plon >>klik -klik<<
No i niech mi kto powie, że świat piękny nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s