Z listu do przyjaciółki

Łóżko załatwiłam tzn wypożyczyłam z takiej wypożyczalni. Tylko materac musiałam kupić, bo tego nie wypożyczają.

Materac 230, kaucja za łóżko400, wypożyczenie łóżka na 30dni 108zł. Łóżko elektryczne. Ale to brzmi, co?  Chodzi o to, że tę część pod głową można podnosić pilotem.

Moim zdaniem dużo wygodniejsze i dla chorego i dla opiekuna, bo z kółkami i podnoszonymi blokadami z boku, żeby chory nie wypadł.

Wróciłam wczoraj, ale jedną nogą jeszcze w Polsce. Jak zawsze. Kupiłam trochę książek w biedronce, kupiłam dwie bluzki, kilka gazet dla Marcina, bajki dla Zuzi, czesadło dla Toli. O. To dobre. Czesadło wyczesuje martwy włos i podszerstek. Tak napisane. Wczoraj po przyjeździe dla wypróbowania raz pociągnęłam po psie i na zgrzeble zostało mi tyle kłaków, ile na zwykłej szczotce po całym czesaniu. O! Zachwalała mi koleżanka oraz pani w sklepie, że systematyczne używanie minimalizuje ilość kłaków w domu. Są podobno wersje dla kota…

EM wykąpał psa w piątek, bo woniał niecnotliwe od czasu nieprzewidzianej kąpieli w jakimś kanale. Sierściuch jest teraz jak pluszowa maskotka: miękki i puszysty, a sierść ma jak z jedwabiu. Oraz wygląda jak prawdziwy, puchaty berneńczyk. Nareszcie 😀 
…ale bardziej się cieszyła na widok eMa niż mój? A jego nie widziała tylko parę godzin, buuuu

Jechałam tramwajem. Nie powiem, cywilizacja! Nie rzuca, nie szarpie, nie śmierdzi. W środku czysto (pewnie jeszcze), Hołowczyc melduje każdą stację (chyba Hołowczyc), na przystanku biletomat, w środku też, w dodatku można płacić kartą! Podróż spod dworca do Galerii Warmińskiej niewiele ponad 10minut. Aaaaa, a na przystankach tak tramwajowych jak i autobusowych tablica wyświetla najbliższe kursy. Europa panie! Jedno ale…W internecie nie sprawdzisz sobie, czym np. dojechać z dworca do Galerii. Tzn sprawdzisz sobie, że np. tramwaj nr 1 jedzie z punktu A do punktu Z. Ale żeby zobaczyć co jest pomiędzy to musisz sobie otworzyć całą linię. I dopiero tam, jak przewertujesz całą trasę, to zobaczysz czy tą linią dojedziesz tam, dokąd chcesz. I tak z każdą linia tramwaju czy autobusu. Wyszukiwarka połączeń? Po co?

Albo taka Galeria Warmińska, stronę ma, a jakże…Na tej stronie wszystko, nawet mapa z googli. Tylko informacji CZYM dojechać to już nie…

No ale dotarłam jednakże do tej Galerii.

Też tak masz, że jeden dzień w Polsce MUSISZ połazić po sklepach, najlepiej sama? Ja muszę. Wchodzę do każdego sklepiku, biorę w ręce, oglądam, macam, wącham, odkładam. Albo staję przed półką i się gapię.

A jak już zdecyduję, że COŚ sobie kupię…Rozpacz! Tyle tego, że nie potrafię wybrać. Dostaję głupawki, nie wiem czego chcę, chcę wszystko, zapominam co sama ze sobą ustaliłam, dochodzę do wniosku, że może w innym sklepie znajdę coś jeszcze ładniejszego, a jakby nie to wrócę po to. Ostatecznie zapominam gdzie było to, co chciałam, a z nadmiaru możliwości w końcu nie kupuję.

Chciałam kupić sobie torebkę/torbę. I dupa. Ta ładna, ta śliczna, ta najpiękniejsza na świecie…No dobra. Ze dwie były takie, że jak tylko spojrzałam to wiedziałam TA i żadna inna. Niestety jak to zwykle bywa ceny też miały wyjątkowe. Kto do licha kupuje torebki za 500zł? W Polsce??? W Olsztynie???

A poza tym szczęka mi opadała co i rusz. W DM, przecież to małe, niebyt bogate miasteczko, na każdym kroku sklepy, sklepiki…Kręci się tam może jedna osoba a najczęściej tylko obsługa, towaru tyle, że przejść trudno…Jakim cudem to wszystko działa, zarabia na siebie?
 
No ale wróciłam do siebie. Mąż się chyba stęsknił, bo gadał do mnie całą drogę, kupił mi ciastka, wodę, cukierki.

Jak dobrze być w domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s