W kwestii emigrantów

Chyba każdy, kto od …

Chyba każdy, kto od czasu do czasu skrobnie jakieś zdanie w internecie zdążył już się wypowiedzieć na temat emigrantów czyli uchodźców. No więc, żeby nie być taką ostatnią, dorzucę i ja swoje parę groszy.
Temat jest gorący, widzę, że prowadzi nawet do zerwań znajomości. Ale chyba to, co mnie najbardziej razi, to czarno-białe widzenie. Jedni mówią, że uchodźcy to dzicz i plaga, a inni, że to prawie święci, pokrzywdzeni przez los ludzie.

Wyobraźmy sobie, że jedziemy autobusem, w którym na samym końcu siedzi pięciu nastolatków, którzy rozrabiają, wrzeszczą, przepychają się i klną. Siedzimy więc w tym autobusie, patrzymy w szybę, irytujemy się i myślimy sobie „ojej, jaka ta młodzież nie wychowana” . I tak patrząc w tę szybę nie zauważamy, że oprócz tej piątki na samym końcu, w autobusie jest jeszcze z piętnaścioro innych. Nie widzimy ich, nie słyszymy, bo patrzymy w szybę, a oni siedzą cicho – drzemią, czytają, rozmawiają (po cichu!) z koleżanką. Jedziemy sobie tym autobusem, pełni przekonania, że tacy wychowani, stateczni dorośli jesteśmy, że chamskie zachowania, łobuzerstwo, to już nie my, dorośli, to tylko ta młodzież.
Wreszcie dojeżdżamy do miejsca przeznaczenia. Wysiadamy wzdychając z ulgą, że się nareszcie od tych krzykliwych z autobusu uwalniamy. Podchodzimy do kiosku, żeby kupić gazetę i…okazuje się, że nie mamy portfela. Ktoś nam go ukradł! Kto? Bo gdzie to wiadomo- w autobusie.
Patrzyliśmy w szybę zajęci zżymaniem się na młodzież i nie zwróciliśmy uwagi na cichutko siedzącą obok nas nobliwą starszą panią.

W sumie to chciałam napisać więcej, ale po co?Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s