wiosna panie…

Nic to, że północnym …

Nic to, że północnym wiatrem zawiewa. Magnolia na przeciw Stadium, ta w rogu, kwitnie już od kilku dni. To dziwne zjawisko – ona zawsze kwitnie pierwsza ale nie cała, tylko jedna jej część. Reszta idzie w jej ślady znacznie później.
Odwykłam od pisania. Nie wiem od czego zacząć, zdania się klecą, a nie piszą…Może mój blogowy czas się kończy? Może pora na coś innego? Póki co mam dylemat Pyzdry „z babą źle” „a bez baby?” „jesce gozej”
Jak to tak…nie blogować? Nie pisać co się dzieje? Pamiętniki piszę całe życie! Te pierwsze, nastolatkowe gdzieś poniewierają się w Miasteczku, u mamy, chyba, że ktoś wreszcie się zdecydował i spalił ten nieszczęsny dowód mojej głupoty. Naprawdę nie wiem jak inni ludzie godzą się ze swoimi nastoletnimi obliczami. Ja jakoś nie mogę…Nie wracam wspomnieniami do tamtego czasu, odcięłam się od znajomych z tamtych czasów i naprawdę jest bardzo mało zdarzeń, które ….może nie to, że wspominam z przyjemnością, ale przynajmniej bez niesmaku.
Jak ktoś przy mnie wzdycha do swych lat nastoletnich z trudem hamuję zdumienie. Jest tak, jakby moje życie zaczęło się dopiero po 25 roku życia…Cóż, może dlatego tak moich znajomych jak i mnie samą zaskakuje mój wiek metrykalny. Sama nie wierzę, że jestem taka stara. Nawet patrząc w lustro, widząc coraz mniej jędrny owal twarzy, i tak mam kłopot z uwierzeniem.
Ciekawe czy jeszcze podpadam pod kategorię „młoda duchem” czy już pod „zdziecinniała na stare lata”?
Tak czy siak…Teraz lubię siebie bardziej niż 35lat temu…
A tymczasem…
Akwarium. Codzienne kolumienki cyferek, równo ułożone papierki w segregatorach oraz terminy i terminy…Codziennik.
Jakoś miesiąc temu wywiesiłam w sklepie U Braci ogłoszenie „księgowość po polsku”. Taka sobie zwykła kartka, nabazgrana tuż przed wyjazdem z domu, tylko imię i numer telefonu.
Mój tok myślenia był taki: jeżeli zdobędę choć jednego klienta polskojęzycznego dla Akwarium to wtedy szef będzie miał większą motywację by dać mi umowę na stałe. Z drugiej strony – w Szwecji jest wielu Polaków. Przyjechali tutaj do pracy, szwedzkiego wielu z nich nauczyło się w pracy i do pracy. Rozumieją polecenia, znają terminy fachowe dla branży w której pracują, znają język codzienny, ale język urzędniczo-księgowy może im sprawiać problemy.  I tadam!
Zadzwonił pan z pytaniem czy znam się może na tych ostatnich zmianach z zakresie RUT i ROT (usługi dotyczące prac w obrębie nieruchomości). Przyznałam się szczerze, że jeszcze nie, bo nie miałam takiej potrzeby…Pan westchnął i powiedział, że jego księgowy też nie. Tu sobie pomyślałam, że ten księgowy to w takim razie taki sobie, bo jakbym miała klienta z takimi usługami to już bym wiedziała…Od słowa do słowa, które to wymienialiśmy przez telefon przez dwa dni okazało się, że pan kompletnie nie ogarnia szwedzkiego systemu elektronicznego tych elektronicznych podpisów i kart ID. Oraz, że z księgowym porozumiewa się przy pomocy znajomego, który biegle włada angielskim. I że w sumie to on gotów jest w ciemno przenieść się tam, gdzie będzie mógł gadać po polsku. Podałam adres Akwarium, umówiliśmy się na przyszły tydzień.
Jeśli to wypali, to …będzie dobrze.
Jeden z moich klientów , zwę go „Stary Arab”, bo pochodzi z Syrii i ma jakieś sześćdziesiąt lat, nazywa mnie „habibi”. To miłe i budzi we mnie sympatię. Stary Arab wzbudził we mnie sympatię od pierwszego spotkania. To nic, że jak mówi, że coś zrobi…to mówi…Jego mogę przynajmniej kulturą wytłumaczyć. Czym wytłumaczyć 35-letniego Szweda, który porzucił swoje dokumenty i przez dwa miesiące nie dawał o sobie znać ignorując moje telefony, maile i smsy?
Tymczasem siedzę w Stellas Leklandet. Zuzia szaleje z dziadkiem. A ja walczę z pokusą odpalenia kolejnego odcinka Parenthood.
Moja kolejna serialowa miłość po Gilmorkach i Downton Abbey.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s