Poszukiwany, poszukiwana

Co jakiś czas w …

Co jakiś czas w wyszukiwarkę wpisuję hasło „bloggar svenska” albo jakoś tak podobnie. Potem tracę długie chwile na wertowanie wyników. Potem z westchnieniem rezygnacji zamykam wszystkie okienka…
W Szwecji, po szwedzku blogują nastolatki i politycy. Czasem trafi się  jakaś mama lub tata siedzący w domu z dziećmi. Czasem emeryt, ale to prawdziwa rzadkość. Blogi, poza politycznymi, traktują o modzie a raczej o ciuchach, o ciuchach i jeszcze raz o ciuchach. Ludzie wypełniając swój profil podają zainteresowania „moda, zakupy” Czasem trafi się muzyka, ale gdy się zagłębić, okazuje się, że to zainteresowanie sprowadza się do słuchania popularnej stacji radiowej, jakiś odpowiednik polskiego RMF (możliwe, że coś się zmieniło, bo lata całe tej stacji nie słuchałam, jednak ośmielę się powiedzieć, że RMF FM jest głęboko intelektualne w porównaniu do tego co serwują popularne szwedzkie stacje) .
Czarna rozpacz! 
A ja mam dobre doświadczenia związane z poznawaniem ludzi poprzez bloga. I chętnie bym taką znajomość nawiązała po szwedzku, ale jak?  z kim?! Jeśli nawet są jacyś fajni blogerzy to jak ich znaleźć ? jak znaleźć choćby jednego, który potem łańcuszkiem doprowadzi do innych ? Nie mam pomysłu.
Potrzebuję ludzi koło siebie, ludzi którzy znów sprawią, że zacznę myśleć i stawać na paluszki żeby dosięgnąć. Wyzwań intelektualnych potrzebuję, bo czuję, że staję się bezmyślnym przeżuwaczem codzienności.
Co zresztą ewidentnie widać po wpisach. Ostatnio wszystkie są właściwe „o pomidorowej”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s