10 w skali Beauforta” to to nie było

, …

,  ale jakaś szóstka, może siódemka…
Musimy tu wrócić jesienią, gdy trzciny i trawy się zazłocą a wiatry przybiorą na sile.


– Warto przejść tyle kilometrów dla takiego widoku – jęknęłam z zachwytu na końcu cypla Hindens Rev. Mój jęk zagłuszony został przez huk fal rozbijających się o kamienisty brzeg. U zwieńczenia cypla grzywiaste fale nachodziły na siebie jakby łapiąc się ręce i wciągając w opętańczy taniec. Zamglone słońce nadawało im blask i barwę płynnego srebra rozlewając się także na kamieniach, trawach i karłowatych krzaczkach.
Opodal, na najwyższym kamieniu siedział jeden z rowerzystów, których minęliśmy po drodze. Drugi, stojąc na brzegu, usiłował uwiecznić ten niesamowity spektakl jaki zafundowała nam natura do spółki z wietrznym dniem.  Podziwiałam ich – dotrzeć tu rowerem i z rowerem to nie lada wyczyn. Wąska ścieżka, pełna wystających korzeni, często zamieniająca się w kamienne usypisko. Zwalone w poprzek ścieżki drzewa, lub tylko wsparte o inne po przeciwnej stronie, tworzące niskie przejścia, zmuszające do zejścia z roweru lub wręcz do przeniesienia go. Trzeba być wyczynowcem.

Chwilę trwaliśmy w zapatrzeniu i zachwycie.
A potem ruszyliśmy z powrotem w trzykilometrowy marsz. Natura ma w nosie zasadę, że prawdziwy turysta nigdy nie wraca tą samą drogą i alternatywnej trasy nie przewidziała na 100metrowej szerokości (w najszerszym miejscu) cyplu.

M. na czubku cypla.

 
Woda przede mną…


 …i woda za mną.

Nikon z Jankiem w Polsce. Canon odmówił współpracy, więc tylko pseudoaparat w telefonie mi pozostał, jak widać efekt jest nie najgorszy, choć zdjęcia robione niemal na ślepo.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s