Cholera, cholera, cholera!

Pada. Pada ? Nie, nie …

Pada. Pada ? Nie, nie pada. Leje! Regina przyjechała i nie zamierza odjechać.* Ładnie, poetycko można powiedzieć "deszcz niebo przyszywa do ziemi tysiącem ściegów i dreszczów". Niestety – do tego wieje i dość mocno. Jak dziewczyny dojdą dziś do przedszkola ? A jeszcze bardziej się zastanawiam – co będzie jak będzie tak lać cały tydzień ? Krakowianka Jedna przyjeżdża, przecież jak tak będzie lało to do kitu. Co oglądać w takiej powodzi?
A w dodatku wypadła mi plomba. To JEST problem, bo szwedzkiej stomatologii boi się nasz portfel. A ja się boję bólu. A polecieć do Polski to wyjedzie drożej niż tu (chyba). Tak mnie to zdenerwowało, że nie mogłam zasnąć. Możliwe, że już byłam z lekka napięta planowaną wizytą Krakowiaków a film "Dziwne przypadki Benjamina Buttona" jeszcze mnie rozstroił. No niech tam sobie mówi co kto chce, ale oglądanie śmierci dziecka, nawet na ekranie, to jest trudne przeżycie jak się ma maleńką wnuczkę i w każdym dziecku widzi się ją. No i jeszcze zamysł filozoficzny polegający na odwróceniu ludzkiego życia
-jeszcze tego nie przegryzłam, jeszcze to we mnie siedzi. A dzień wcześniej obejrzałam ostatni odcinek Borgiów. I też się dobrze nie skończyło, choć może bez filozoficznego smutku i chaosu. 
To wszystko sprawiło, że miotałam się po łóżku jak…jak nie wiem kto. Wreszcie wzięłam książkę, poleconą mi przez Tajemnicę Poliszynela – "Czterdzieści zasad miłości" autorstwa Elif Safak – i po godzinie wreszcie mogłam zasnąć. Wciąż robię ten sam błąd: gapię się w ekran po 21 a potem się dziwię, że zasnąć nie mogę. Czytanie godzinę przed snem zazwyczaj mnie wycisza i pozwala spać spokojnie. Stara i gupia!- ganię się.
Paplam. A w tle pytanie: i co my zrobimy z tym zębem, he? Bo łyk ciepłej kawy unaocznił bardzo dobrze, co będzie się działa w dniach najbliższych. Ano. Pójdziemy do miasta na rekonesans. Popytamy w miejskiej przychodni "kiedy, za ile i dlaczego tak późno", oraz w pomniejszych gabinetach. Coś zrobić trzeba. Żeby nie bolało. 

*Deszcz po szwedzku regn. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s