Wiosna jest po zimie w myśl ludowych przysłów…

Sądząc po opuchniętej …

Sądząc po opuchniętej twarzy ze szczególnym uwzględnieniem powiek, po bólu u nasady nosa oraz po tym, że mi coś ciągle płynie tylnej stronie gardła – mam ostre zapalenie zatok. Do kompletu mam gorączkę.
Więc siedzę, a właściwie leżę w domu. Pielęgniarka z mojej nowej przychodni zapewniała mnie, że jak nie mam kataru to nie zapalenia zatok. Oczywiście wirus. Ale zaleciła cortyzonowy spraj do nosa.
A ponieważ ostatnie na co mam chęć to siedzenie w poczekalni i udowadnianie kolejnej pielęgniarce, że moja diagnoza jest słuszna, po to tylko by dostać antybiotyk, za który  mój żołądek mi się odpłaci pięknym bólem – to kombinuję z tym sprajem. I jeszcze za chwilę siądę do maszyny, uszyję sobie lniany worek, napełnię go pszenicą i będę się tak kurowała. Może pomoże, co daj Boże. 
Macie jeszcze jakieś rady na zapalenie zatok ? Inhalacje ? Tylko z czego jak nie mam rumianku ani mięty, a z domu wolałabym nie wychodzić.
I tak to. Za oknem hula wietrzna wiosna. Słońce świeci. Ale nie pójdę nigdzie bo jak mnie zawieje, to znów będę cierpieć jak wczoraj. 
Kurs mi ucieka. A tam takie pyszne zadanko na mnie czeka. Zadanko, które mi pewnie zajmie tydzień albo dwa, zje mi nerwy, sprowadzi moją samoocenę do pozycji pełzaka, znów. Oraz zmusi leniwe szare komórki do podjęcia ciężkiej pracy polegającej na logicznym myśleniu. Ale i tak chcę je zacząć. 
Firma budowlana, dokumenty z całego roku, w zadaniu należy uwzględnić dane z bilansów z lat poprzednich. Zrobić rozliczenia miesięczne, potem całoroczne, łącznie z bilansem. Niammm…

Kurs sprawia, że chce mi się żyć. Moja samoocena powoli wstaje i otrzepuje kolanka. Nieśmiało, ale zaczynam wysyłać podania o pracę związaną z księgowością.
To nie można tak było zacząć dwa lata temu ?
UPDATE
Tak mniej więcej wyglądałam rano:

Uroczo, nieprawdaż.
Teraz znów telepka i odjazd.
A ja jutro chciałam z domu zacząć wychodzić by pojutrze iść na kurs. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s