Po…

Kiedyś napisałam, że w …

Kiedyś napisałam, że w Szwecji wiele rzeczy robię po raz pierwszy. Tak. Pożar w mieszkaniu też miałam po raz pierwszy.
Kuchnia teraz wygląda tak :

Powoli opada szok. Tak. Szoku doznałam też po raz pierwszy. Po raz pierwszy w życiu czułam jakby mnie ktoś skopał w żołądek, tak, że nie miałam siły ustać na nogach. A potem, po raz pierwszy w życiu nie umiałam nic zrobić, zorganizować, na niczym się skupić.

…Córka zapomniała o włączonym palniku na kuchence na której stał olej do frytek…

Od dwóch dni w kuchni pracuje maszyna ozonowa – to ma podobno usunąć smród spalenizny. Po kuchni przyjdzie kolej na inne pomieszczenia. Potem malowanie jakimś gruntem pochłaniającym zapach. Zrywanie tapet. Dopiero wtedy malowanie i tapetowanie od nowa.
I po raz pierwszy w życiu myślę, że jak to dobrze, że nieszczęście trafiło mi się w Szwecji. Od ludzi wokół – sąsiadów, administracji, policji, ale także nauczycieli w szkole dostajemy wyłącznie zrozumienie, współczucie, chęć pomocy. Nie wspominam o przyjaciołach, bo to przecież oczywiste. Nie padło w naszą stronę ani jedno słowo oceny, nagany, upomnienia.
Administracja podchodzi do sprawy uczciwie – ponieważ mieszkanie nie było remontowane od lat ponad dwudziestu oni teraz dają materiał do remontu i godzą się byśmy to my ten remont wykonali. Coś tam będziemy musieli zapłacić, ale nie tyle, ile nam się na początku wydawało.

No i teraz już nie będę taka głupia. Wykupię ubezpieczenie. To wcale nie jest tak drogo jak się wydaje. A oszczędza stresu. I wstydu, gdy każdy pyta "masz ubezpieczenie?" a ja mówię, że nie i czuję się jak ostatnia, nieodpowiedzialna sierota.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s