Tajemnica Poliszynela – wpis wcale nie sponsorowany

Zostałam zawleczona, …

Zostałam zawleczona, zaciągnięta, zwabiona…jak kto chce. Od razu się przyznam – wiedziałam, dokąd zmierzamy, więc oporu nie stawiałam.
Zatem niby wiedziałam, ale jednak czegoś takiego się nie spodziewałam. Zaraz za progiem powitały mnie regały z książkami, zapach kawy, sentencje wypisane na ścianach i suficie, maleńkie stoliczki poustawiane dyskretnie w zakamarkach. Ot naturalna sceneria każdej kawiarenki. No, dobra. Po za książkami. Ale jednak – zaskoczenie ogromne, po opad szczęki od pierwszej chwili.

Bo od pierwszej chwili, od przekroczenia progu, wpadłam w atmosferę domową. Jakbym weszła do domu kogoś bliskiego. Książki, zapach ciasta i kawy – to jedno. Wiadomo, że nic tak nie ociepla najzimniejszego wnętrza jak regały pełne woluminów, ale jednak w księgarni rzadko kiedy nigdy nie odważyłam się powiedzieć do właścicielki:
 – Ukradła mi pani moje marzenie ! – Na co rzeczona właścicielka zareagowała ciepłym śmiechem. A potem przyniosła niesamowite lody, które były z prawdziwych owoców – jak na kawiarnię przystało. Ale nawet w ulubionym ZENku nigdy nie łaziłam po całej sali bez skrępowania oglądając wystrój i eksponaty. I tylko tu właścicielka opowiadała mi niemal o każdej książce bez presji bym kupiła cokolwiek.


Bez problemu zapytałam o pozwolenie robienia zdjęć i otrzymałam pozwolenie. Także od pana siedzącego przy jednym ze stolików.

Miejsce jest przecudne, absolutnie warte odwiedzenia. Zachodźcie tam jak będziecie w Olsztynie, jedzcie pyszne lody i kupujcie książki właśnie tam. Musimy przecież dbać by olsztyńskie miejsca magiczne nie znikały.

Tu byłyśmy :

Tajemnica Poliszynela, ul.Staromiejska 2/5, Olsztyn.
 
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s