Witamy w nowym mieszkaniu

Śniło mi się, że …

Śniło mi się, że zastrzeliłam kota. Mojego Kocia. Tyle, że trafiłam w szyję i kot przeżył, ale był ranny, miał krew na futerku i chodził jak wyrzut sumienia.
Po za tym zwolnili moją koleżankę z pracy w szkole żeby zatrudnić kogo innego. Tym innym okazał się mój dawny sąsiad z podwórka, Zbyszek. Zbyszek w Migrationverket poznał dyrektora szkoły…
Sen na nowym miejscu się podobno sprawdza to zapisuję. Mam nadzieję, że to oznacza, że Kocio będzie się jeszcze cieszył długim życiem i dobrym zdrowiem bo sny się spełniają na odwrót. Na razie Kocio, przewieziony wczoraj wieczorem ostatnim kursem, najadłszy się do urzygania (dosłownie) zaległ na moim łóżku w pozycji „będę tu leżał jak kamień i nic mnie stąd nie ruszy” oraz wywieszką na wąsach WEWNĘTRZNA EMIGRACJA.
Młody przetestował wychodzenie z domu przez okno i powrót przez balkon wczoraj wieczorem. Mam nadzieję, że jednak nie wzbudzi to podejrzeń sąsiadów co do stanu umysłowego, moralnego oraz cywilizacyjnego naszej rodziny.
TenMój chrapał tak, że Miśka w nocy prosiła, żeby go trącić, bo ich pokój przylega a ściana chyba jest cienka bo jej i Zuzi spać nie dawały te trąby.
POZięć i ja spaliśmy grzecznie.
Teraz rano.
Po za ludem pracującym wszyscy śpią.
Ja siedzę w kuchni, przy moim kochanym stole, który musiał pomieszkać w piwnicy, bo zajmował zbyt wiele miejsca. Tutaj stoi skromnie pod ścianą i okazuje się być normalnym stołem przykrytym serwetą w zielone koguty (ach ta zniszczona politura),
Za jednym oknem mam jarzębinę. Za drugim- krzaki jaśminu zaglądają mi w okno. Jak wyjdę na balkon –drzwi są w kuchni- słyszę i widzę uwijające się wróble, mazurki oraz inną ptasią drobnicę .Widzę też z okien starą wieżę ciśnień i ptaki chroniące się w jej zakamarkach. Zza budynków dobiega stłumiony szum samochodów.
Niebo, po wczorajszym całodziennym deszczu jest czyściutkie i lśniące słońcem i błękitem.
Zza drzwi słyszę głos Zuzi. Kubek z kawą jest pusty.
Dzień dobry! Witam w moim nowym domu.

Pisane w Wordzie bo internet został w starym mieszkaniu i dopiero jutro ma się przenieść tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s