Nocne markowanie

No bo mail dziś …

No bo mail dziś przyszedł…

To, co w Szwecji lubię najbardziej, to sposób komunikacji. Każdą niemal sprawę da się załatwić przez internet i e-mail nie jest tylko li i jedynie do tego, żeby była.
E-mailem porozumiewam się z nauczycielami w szkole, biblioteka przysyła mi zawiadomienia o terminie zwrotu książki lub, że moje zamówienie przyszło. Przez internet mogę np. zmienić datę mammografii, sprawdzić stan sprzętu oddanego do naprawy.
Przez internet oglądam mieszkania, składam podania jeśli jestem zainteresowana i e-mailem dostaję odpowiedź od właściciela.
No. I właśnie dziś dostałam taki e-mail.
Że tak, dadzą nam to mieszkanie.
10 metrów więcej. Żadne z pomieszczeń nie jest przechodnie. Kuchnia z miejscem na jadalnię. W centrum, tuż koło sklepu monopolowego (hehe) i koło Madzi. Kilka minut od szkoły mojej i od szkoły Młodego. Dużo bliżej Gulsum.
I… i w ogóle.
Są tylko dwie, nie, trzy sprawy które mnie niepokoją.
1. Mieszkanie jest na linii północ- południe. Kuchnia i najmniejszy pokój są od południa. Dwa inne pokoje od północy – znaczy zawsze dość ciemno tam będzie. Czy fikusy tam się będą dobrze czuły ? I cissus ?
2. Mieszkanie na parterze. Zawsze mieszkałam na 1 piętrze. A jak Kocio wybierze wolność ? A nie będzie zbyt głośno, bo blisko jest ruchliwa ulica ?
3. Wolne od 1 lipca a my 3 wyruszamy do Polski. Jak się nie da nic wcześniej, to do ostatniej chwili będę taszczyć tobołki i szorować zostawiane mieszkanie. No i trzeba te media poprzenosić: telefon, TV i internet. I się przemeldować.  Jak to zgrać ?

Ale i tak się cieszę. Wieszam w duszy zasłonki i zdjęcia. Ustawiam graty i wymyślam dwustronną drabinkę dla Kocia. Może nauczy się wychodzić i wracać a mnie odpadnie obowiązek sprzątania kuwety ?
Tak, wiem, to by już było za wiele szczęścia na raz. Ale pomarzyć można…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s